עורך דין התחדשות עירונית

רשויות מקומיות מכינות מדי פעם תוכניות להתחדשות עירונית. המטרה העיקרית של כל פרויקט כזה הינה תוספת מבנים באזורי מגורים בנויים קיימים, הקמת מבני ציבור נוספים שנועדו לאוכלוסיה מתחדשת במקום הקיימת המזדקנת ועוד. במסגרת פרויקט כזה מוצע, לעיתים, לבעלי בתים קיימים המיועדים להריסה לעזוב אותם ולקבל אחרים חדשים במקומם. ליזמים בפרויקטים אלו יש תקנות מיסוי מיוחדות שמטרתן עידוד השקעות במיזם. נושאים אלו ואחרים נוספים צריכים להיות מלווים על ידי עורך דין התחדשות עירונית.

התחדשות עירונית

עורך דין שמתמחה בתחום יכול לייעץ לבעלי דירות שבאים במשא ומתן מול נציגי הרשויות. במקרים רבים, אין הם מבינים לעומק את כל מסלול הפרויקט, לא מתמצאים בזכויותיהם ולא יודעים כיצד לפעול כדי לממש אותם ולהשיג את המיטב מהתהליך. יש צורך, גם בעריכת חוזים נכונים שיכללו את כל האלמנטים הנדרשים בנושא מורכב זה. יהיה צורך לבדוק את העלויות כולל המיסוי שיוטל עליהם, לעקוב אחר רישום בטאבו, לבדוק אלו  מבני ציבור חדשים יהיו, איך תיראה הסביבה החדשה ועוד.

יזמים חייבים ליווי של עורכי דין שיבהירו להם את נושא המיסוי, ייצגו אותם בחוזים מול הרשות בעלת הפרויקט שידריכו אותם בהתנהלות מול   הוועדות להתחדשות עירונית והוועדות לתכנון ובנייה הקיימות ועוד. עורכי הדין יצטרכו, בנוסף, לערוך חוזים והסכמים מול הדיירים הוותיקים ומול דיירים חדשים שירכשו דירות חדשות בבניינים  המוקמים ועוד. ליזמים מדובר על פרויקטים עתירי ממון ויש צורך להימנע מטעויות חוזיות שיכולות לגרום נזקים כספיים ניכרים.

הרשות המקומית צריכה אף היא ליווי של עורך דין התחדשות עירונית לייעוץ, לעריכת חוזים, להתנהלות מול דייר סרבן שמתנגד לתהליך וגורם לפרויקט להתעכב, לייעוץ לגבי עקרונות התקשרות מול יזם, לייעוץ בהתנהלות מול קבלני תשתיות של מים, חשמל, ביוב, תקשורת וכדומה. למעקב אחר נקודות בעייתיות שונות ועוד. הרשות יוזמת הפרויקט רוצה לדחוף אותה קדימה וזקוקה לפתירת תסבוכות משפטיות אפשריות. גם  במקרה כזה מדובר על השקעות ענק שנועדו  ליצירת סביבה חדשה ומודרנית. מומלץ לשכור שירותים מעורך דין מקצועי בתחום שהינו בעל ידע וניסיון מצטבר בפרויקטים קודמים דומים.

About: office


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *