עורך דין לתעבורה – כיצד הוא יכול לעזור לנו

תמרורים

כשאנחנו חושבים על עורכי דין, אז באופן טבעי המקרים הראשונים שעולים לנו לראש, הם מקרי פשע חמורים, מקרי שחיתות, מקרים שאנחנו מכירים מהטלוויזיה, קולנוע ומהתקשורת.

אך כפי שאנחנו יודעים, לכל סיטואציה בחיים, לכל מקרה שיש לו התייחסות בספר החוקים ויכול להגיע לבית המשפט, יש עורך דין שמתמחה בנושא. לכן, זה לא אמור להפתיע אותנו, גם בכל מה שקשור לעבירות תעבורה, עבירות שמתבצעות בעת נהיגה או רכיבה, יש עורך דין שיכול לייצג אותנו בבית משפט או בכל מקום אחר, על פי הצורך.

עורך דין לתעבורה הוא כמו כל עורך דין אחר שלמד משפטים ועבר את מבחני הלשכה, וכשהתבקש להחליט באיזה תחום הוא בוחר להתמחות, הוא בחר בתחום של תעבורה. כל אחד מסיבותיו שלו. למרות מה שאנחנו נוהגים לחשוב, מדובר על תחום מאוד רחב, מאוד גדול ומיוחד, לכן אנחנו גם יכולים למצוא לא מעט עורכי דין שמתמחים בו, ואנחנו יכולים למצוא לא מעט מקרים שנידונים כך או אחרת בבית משפט לענייני תעבורה.

כיצד עורכי דין יכולים לעזור לנו

ברמת העיקרון, כל עורך דין לתעבורה יכול לעזור בכל מקרה בו אנחנו חשודים בביצוע עבירת תעבורה כזו או אחרת. החל מחציית כביש באדום, פנייה נגד כיוון התנועה, דיבור בפלאפון או שליחת SMS בעת הנהיגה, ובוודאי במקרים חמורים כמו נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול. מן הסתם, בכל עבירה ההתייחסות של החוק היא אחרת, הענישה שונה וחומרת העבירות אינן דומות.

עורך דין יכול לייצג אותנו בצורות שונות. הוא יכול לייצג אותנו בהליך קדם משפטי, מתוך כוונה לעשות הכל על מנת שלא נגיע למצב בו אנחנו עומדים למשפט, הוא יכול גם לייצג אותנו בזמן המשפט, ולהשתמש בכלים ואמצעים שונים, בין אם זה ראיות, עדויות מהשטח, עדויות של מומחים ועוד, מתוך כוונה להפריך את טענות התביעה. כאן צריך להדגיש נקודה חשובה, עורך דין בתחום זה, כמו בתחומים אחרים, משמש בתור סנגור, זה אומר שהוא אמור להגן עלינו. התביעה תטען טענה, הוא יצטרך להוכיח שהיא איננה נכונה ולהפריך אותה

About: edenA


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *