עורך דין נזיקין – האם כל נזק יכול להיחשב לעבירת נזיקין?

עורך דין נזיקין

אחד הנושאים הכי מורכבים שיש בתחום המשפט האזרחי, זה התחום של עבירות נזיקין. זה נכון לגבי נזיקין ברכוש, זה נכון לגבי נזיקין בהיבטים מקצועיים, זה נכון בוודאי לגבי נזיקין גוף במקרה של רשלנות רפואית. 

על פניו, אנחנו בתור לקוחות נוטים לחשוב, שכל מקרה בו נגרם נזק, הרי שאנחנו זכאים לקבל פיצוי כספי מסוים. אם נניח נגרם לנו נזק למבנה, רכב, רכוש, נזק גופני או כל נזק אחר, הרי שאנחנו יכולים לתבוע את מי שנתפס בעניינו כאחראי, ובית המשפט יקבע שעליו לשלם לנו. כפי שאפשר להבין, זה לא מדויק. 

כל עורך דין נזיקין אליו נפנה עם המקרה שלנו, יצטרך לבחון אותו היטב בטרם הוא יחליט האם להיות מוכן לקחת את התיק שלנו. יהיו מקרים רבים בהם עורכי דין אליהם נפנה, יסבירו לנו שאין לנו באמת קייס ומוטב שאנחנו נוותר. מדוע? בחלק הבא של המאמר נסביר את העניין לעומק. 

מתי מקרה של נזיקין נחשב לכזה

הייחוד של תיקי נזיקין, הייחוד והמורכבות שלו, הוא שעלינו להוכיח לא רק שנגרם לנו נזק אלא שהנזק נגרם כתוצאה מפעולה מסוימת שנקט או לא נקט האדם אותו אנחנו תובעים. 

למשל, אם נגרם לנו נזק לרכוש בבית ואנחנו טוענים שהנזק נגרם כתוצאה מכך שיש בעיה במבנה עצמו ותובעים את הקבלן על כך, הרי שאנחנו צריכים להוכיח כמה דברים בשביל שהטענה שלנו תתקבל. 

ראשית, שאכן נגרם נזק לרכוש שלנו, זה פחות או יותר קל להוכיח, למרות שאנחנו נצטרך להוכיח גם שהנזק לא היה קיים קודם לכן. 

שנית, אנחנו צריכים להוכיח שהנזק נגרם לנו כתוצאה מבעיה במבנה, ובהמשך לכך אנחנו נצטרך להוכיח שהקבלן ידע מכך ולא טיפל בבעיה או שהוא לא טיפל בגלל רשלנות, שהוא היה צריך לטפל בכך וזו היתה האחריות שלו. 

צריך לומר, הרבה פעמים עורך דין נזיקין אכן יצליח להוכיח שנגרם לנו נזק, אך הוא לא יצליח בהכרח להוכיח שהנזק נגרם באשמת גורם כזה או אחר, ואז סביר שהתביעה שלנו לא תתקבל.

About: edenA


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *