סהר שפע – ארומה לבתי קפה

סהרשפע

אחת מרשתות בתי הקפה המובילות בעולם, היא רשת סטארבקס האמריקאית. כל מי שהיה בארצות הברית מכיר אותה. מדובר על רשת שמוכרת סוגי קפה שונים, מאפים, עוגות, כריכים ועוד מגוון מאכלים שונים. לרשת תפריט עשיר אשר משתנה ומתחדש מעת לעת בהתאם לצרכים ולנסיבות, בהתאם למה שהלקוחות מחפשים. 

בשנות התשעים הרשת נכנסת לישראל ומהר מאוד התגלה שהיא לא מצליחה, כישלון מהדהד. הסניפים נסגרו עד שלא נותר ממנה זכר. זאת להבדיל מסניפים של רשתות אמריקאיות אחרות שפורחות עד היום, חלקן לפחות, למשל מקדולנדס, וכן זאת להבדיל מסניפים של בתי קפה ישראליים אשר קמו בשנות התשעים וכן בעשור הראשון של שנות האלפיים וזכו להצלחה מהדהדת. בראש ובראשונה, רשת ארומה בבעלות סהר שפע ואחים שלו. למידע נוסף על סהר שפע בלינק הבא סהרשפע.Co.Il 

עולה שאלה, מה הפך את רשת ארומה למובילה, רשת פופולארית, רשת שזוכה להצלחה מסחררת, בזמן שרשת אמריקאית עם תקציב גדול יותר, יכולות גבוהות יותר, פרסום וחשיפה נרחבים יותר, נאלצה לעזוב את הארץ עם הזנב בין הרגליים? 

מה הפך את רשת ארומה למצליחה

ובכן, התשובה לכך פשוטה, מן הסתם היא טמונה בניהול של סהר שפע וביכולת שלו להבין את השוק המקומי. כשאנחנו נכנסים לרשת ארומה, הוא מקבלים משהו ישראלי, משהו מוכר, משהו שאנחנו יודעים מהו, יודעים לזהות אותו, ומבינים שהוא מגיע מכאן והוא מיועד לנו במיוחד, בתור ישראלים. 

התפריט של ארומה הוא ישראלי, הוא כולל את המוצרים הכי טובים בשוק, מוצרים באיכות גבוהה, מתאימים לטעם הישראלי, וכל זה במחיר משתלם. הרבה יותר מרשתות אמריקאית שגבתה מחירים גבוהים ולא הציעה תפריט שהתאים לצרכן הישראלי. 

יתרה מזו, ההצלחה של רשת ארומה גלומה בעובדה שהיא מציעה לנו אפשרות ליהנות משלל אפשרויות, בין אם זה אומר שאנחנו יכולים לאכול במקום, לקחת את האוכל ואת הקפה איתנו, אנחנו לא צריכים להשקיע בכל זה יותר מדי זמן. הכל מתבצע מהר ובהתאם למה שאנחנו צריכים. 

נוסיף על כך עוד נקודה, אנחנו יכולים למצוא את הרשת בפריסה ארצית, זה אומר שאם אנחנו מתגוררים במקום מסוים ומגיעים אל יישוב אחר, אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו נקבל, זה מוכר וטעים לנו.

About: edenA


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *