עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

אנשים רבים נזקקים לטיפולים רפואיים שחלקם הינם מורכבים מאוד. מטבע הדברים, פרוצדורות חודרניות  הינן רגישות מסוכנות מאוד. אבל כל סוג של טיפול רפואי חייב להתבצע במלוא הזהירות. יש מקרים בהם נגרמים למטופלים נזקים כתוצאה מרשלנות רפואית. במקרים קשים, הנזקים הם לטווח ארוך, באחרים, הם בלתי הפיכים ובמקרים החמורים ביותר, אף נגרם מוות למטופל. במקרים אלו יש לנפגע זכות לתבוע פיצוי מהמוסד הרפואי שהעניק את הטיפול ואף מהאחראי לרשלנות. לרוב, ניתן לתבוע את שניהם וגורמים אחרים שהיה להם יד בעניין, מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין רשלנות רפואית מומלץ.

רשלנות רפואית מוגדרת כרשלנות בפעולה של רופא או איש מהממסד הרפואי שבוצעה תוך כדי סטייה מהזהירות הסבירה ומהנורמה המקובלת, וכזאת שאחר לא היה מבצע. בין המקרים שאותם ניתן להגדיר כרשלנות הם: מתן תרופה שגויה על ידי רופא, ניתוח שלא נעשה על פי המקובל, טיפול שגוי באישה בהיריון, בלבול במתן תרופות על ידי אחות בבית חולים ועוד. ניתן לתבוע פיצוי גם במקרים בהם לא הייתה כוונה למזיק לפגוע. יש צורך להוכיח כי הנזק נגרם כתוצאה מהרשלנות.

במקרים רבים, יש קושי להוכיח רשלנות רפואית בגלל הנסיבות המורכבות שלהם. לא תמיד ניתן לקשור בין פעולה רפואית לנזק. רופאים רבים אינם ששים לספק חוות דעת שיכולות לפגוע בעמיתים למקצוע ועוד. עורך דין רשלנות רפואית יקבל כל תיק מורכב כזה לידיו ומשימתו הראשונה היא לבחון את סיכויי הצלחת התביעה אל מול  המקרה. במקרים בהם יתברר כי אין די "בשר" בחומר המוצג לפניו הוא ימליץ מלהימנע מהגשת תביעה שתגרום לבזבוז זמן, הוצאת כספים מיותרים ועגמת נפש.

במקרים בהם מתברר כי יש צדק בתביעה, הוא ינסה לסייע ללקוח. תחילה הוא יימנע מהגשת תביעה וינסה לפתור את הבעיה באמצעות תכתובות ומשא ומתן. לרוב, ההתנהלות נעשית מול חברת הביטוח המבטחת את הגורמים הרפואיים. במידה והדבר אינו עולה בידו הוא יפנה לבית הדין לצורך קבלת סעד ממנו. הוא ישתמש בכל ניסיונו ויכולותיו המקצועיות כדי להביא טענות מוצדקות. הוא ייעזר בממסכים רפואיים, פיננסים ואחרים להוכיח את הנזקים שנגרמו ללקוחו.

About: navonelaw


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *