עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות יכול לסייע לכל מי שמתלבט לגבי אופן הכנת צוואתו. הייעוץ יכול היות במישורים שונים שחלקם מהותיים ואחרים טכניים. כותב הצוואה יכול להחליט לשמוע את העצות ולכתוב את הצוואה בעצמו ואז היא נקראת צוואה בכתב יד. לחילופין, הוא יכול לשכור את שירותיו המקצועיים, אז הוא יכין את הצוואה בעצמו והיא תיקרא צוואה בעדים. במקרה זה היא תנוסח היטב, תכלול את כל  האלמנטים הנדרשים ואף תיחתם על יד הבעלים בנוכחות עדים. מה משגביר מאוד את מהימנותה.

עורך דין ירושות מוודא שעריכת וכתיבת הצוואה מתבצעים בנסיבות חוקיות ותקינות. החשש הוא למצב בו  אין מחלקים את הירושה שווה בשווה, ואז עלולים הנפגעים, לדעתם, להביע אליה התנגדות בעת מימושה. הם יכולים לערער לבית משפט עד 14 ימים מיום שהיא התפרסמה על ידי רשם הצוואות. הם יכולים לבקש פסילתה או ביטולה אם יוכיחו כי נכתבה תחת לחץ והשפעה, אם הכותב היה נתון לסחיטה ונאנס לכתוב את מה שכתב, אם היה לא כשיר לחלוטין מבחינה בריאותית – גופנית או נפשית.

מה חשוב לבדוק

יש צורך לדעת לכתוב את התוכן הפנימי ומומלץ לא לכתוב התניות העלולות להיתפס כבלתי חוקיות, בלתי מוסריות וכדומה. למשל, אם ייכתב שיורש יקבל חלקו רק עם יתגרש מבן זוגו, או יחיה אורח חיים דתי ועוד הרי שבית משפט יכול להחליט שהתניות הללו הן בלתי מוסריות וחוקיות, ולכן, יבטל אותן. קיימים מוקשים נוספים דומים אשר עורך דין ירושות יכול לסייע לפרק אותם. על ידי כך, ניסוח הצוואה יהיה ברור. כך, הסבירות לערעור על ידי מתנגדים קטנה מאוד. במקרים כאלו, עורך הדין יכול להגן על הצוואה ביתר קלות והוא יוכל לדחות טענות המתנגדים לא קושי, בנוסף, תמיד רצוי  לזכור, כי נטל ההוכחה לאי חוקיות צוואה או תוכנה מוטל על המערערים עליה.

 חלוקת ירושה בצורה שאיננה שוויונית  הינה מעשה רגיש מאוד והכותב יכול להסביר החלטותיו או להימנע מהן. במצבים מורכבים במיוחד יכול עורך דין גם לחוות דעתו בנידון, אם, כמובן, יתבקש לעשות זאת, וכאן השירות הופך למעט יותר אינטימי. 

About: office


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *