גירושין עקב בגידה – איך זה מתבצע

גירושין

סקרים שנערכו בשנים האחרונות מלמדים, שמספר הבגידות בקרב בני ובנות זוג נמצא בעלייה מתמדת. על פי הנתונים למעלה משמונים אחוז מהנסקרים הודו שבגדו לפחות פעם אחת. במקרים רבים זה לא מתגלה והחיים של בני הזוג נמשכים, יש מקרים בהם בני הזוג הנבגדים מגלים סלחנות ומוכנים להכיל את זה, בוודאי אם מדובר במקרה חד פעמי, אך יש מקרים בהם בני ובנות זוג מחליטים להיפרד כתוצאה ממעשה הבגידה. 

לפני שנסביר על כל הרעיון של גירושין עקב בגידה, צריך לומר, שהנושא הזה הוא מורכב ואיננו תמיד קיים מתאם ישיר בין השניים. כלומר, יש מקרים בהם אקט הבגידה מוביל ישירות לגירושין ויש מקרים שמערכת היחסים גם כך נמצאת במשבר שזה מוביל לאקט הבגידה ובלי קשר אליו, בני הזוג היו מתגרשים. כמובן שבמקרים רבים אקט הבגידה הוא התחלה של קשר ישיר חדש עבור בן או בת הזוג שמבצעים אותו. אך זה כבר סיפור אחר. 

חשוב להבהיר, לאקט הבגידה יש קשר ישיר לאופן בו הנישואים מסתיימים. לא רק במובן הרגשי, שכן מי שנבגד מרגיש כאילו עולמו חרב עליו, הוא מאבד כל אמון בצד השני והרבה פעמים זה מלווה ברצון לנקום בצד השני. הקשר קיים גם באופן הפרוצדוראלי, הטכני. 

כיצד זה בא לידי ביטוי בפועל

ראשית, כאשר בת זוג מחליטה להיפרד מבן זוגה כתוצאה מבגידה, הרי שהיא יכולה לדרוש ממנו לשלם את כל מה שהוא הבטיח בכתובה, כך לפי היהדות, כמו כן היא תוכל לדרוש ממנו מזונות באופן מלא לה ולילדיה. זה אומר גם שהגבר יצטרך לספק לה חלק מהרכוש, וכן יצטרך לפצות אותה על המעשה שלו. 

במידה והאישה בוגדת בבעלה, הרי שהיא נתונה לסנקציות כלכליות, כולל ביחס למזונות שהיא אמורה לקבל על פי הכתובה. לגבי משמרת ילדים, הרי שאין בשני המקרים השפעה, אלא אם מתרחשת פגיעה בילדים עצמם. 

חשוב להבהיר, שבכל מקרה של גירושים מתרחש מה שנקרא, מירוץ סמכויות, כאשר הצד הראשון שפותח בהליך גירושים בבית דין רבני או בבית משפט אזרחי, יקבע למעשה איפה יתנהל התהליך.

About: edenA


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *