מהם הסוגים השונים של ביטוח חיים?

מהם הסוגים השונים של ביטוח חיים?

אחד מהביטוחים הבסיסיים ביותר, הוא ביטוח חיים. כאשר נוטלים משכנתא, חובה לעשות ביטוח חיים. אך, לחברות הביטוח השונות, יש פוליסות נוספות של ביטוח חיים. אפשר לעשות ביטוח חיים באופן פרטי, ואפשר לרכוש פוליסה דרך מקום העבודה. לפעמים, מקום העבודה רוכש פוליסת ביטוח חיים זהה לכלל העובדים.

איזה סוג ביטוח חיים היה למבוטח?

אחת מהבעיות שנתקלות בהן משפחות בעת פטירת ההורים, היא חוסר ידע מהו ביטוח החיים אותו היה להורה. ואז, על המשפחה לחפש ולאתר את הפוליסה המתאימה, ולהוציא את הפיצוי. לכן, מומלץ להיעזר בשירות עורך דין ביטוח חיים, על מנת לאתר את פוליסת הביטוח המתאימה, ולקבל עבור המשפחה את הכיסוי.

מהו ביטוח "ריסק"?

אחד מהחששות של הבנקים, הוא שאבי המשפחה נפטר, לפני שסיימה המשפחה לשלם את המשכנתא לבנק. ואז, עלול להיווצר מצב בו האלמנה לא תוכל לעמוד בתשלום המשכנתא. מצב זה, אינו טוב לאלמנה, וגרוע מאוד לבנק, שלא מקבל את החזר המשכנתא. לשם כך, פיתחו הבנקים עם חברות הביטוח, את המסלול "ביטוח חחים ריסק". במסגרת מסלול זה, משלמת חברת הביטוח את המשכנתא לבנק, אם המבוטח נפטר.

ביטוח אריכות ימים- גם אחרי שמגיעים לגיל פרישה מהעבודה, חשוב שיהיה ביטוח. לכן, ישנו מסלול מיוחד, הנקרא "ביטוח אריכות ימים". זהו ביטוח חיים, שממשיך 20 שנה לאחר הפרישה מהעבודה.

ביטוח שארים

כאשר בוחנים את הביטוחים המושלמים דרך תלוש המשכורת, אפשר לראות שהמעסיק משלם ביטוח הנקרא "ביטוח שארים". במסגרת פוליסה זו, מקבלים בני המשפחה פיצוי על המשכורת שהנפטר הכניס. מיהם השארים? יש להגדיר פוליסה מוטבים (בן זוג וילדים) כמוטבים.

האם "ביטוח חיים" פירושו רק מוות?

האם ביטוח חיים מתממש רק בפטירת המבוטח? פעמים רבות, מגדיר החוק היבש את ביטוח החיים, גם כאובדן יכולת השתכרות עקב נכות. לכן, במצבים אלו, יכול המבוטח לדרוש פיצוי במסגרת ביטוח החיים, ולכסות את המשכנתא. האם תמיד חברות הביטוח יסכימו להגדרה זו? לא תמיד. וכאן, נכנס תפקידו של עורך הדין. עליו, לדאוג שחברת הביטוח תממש את החוק היבש, ותתן למבוטח את הפיצוי שיאפשר למבוטח לסלק את המשכנתא.

מהו ביטוח מנהלים?

ישנו מסלול, בו ביטוח החיים מתנהל כתוכנית חיסכון. תכנית זו נקראת "ביטוח מנהלים". כאשר יוצאים לפנסיה, משתחרר הכסף שנצבר במסגרת הפוליסה. אולם, במקרה של מוות, או אובדן כושר עבודה, משתחרר הכסף קודם.

מתי מצטרפים לפוליסת ביטוח חיים?

ישנם כללי הצטרפות לפוליסות ביטוח חיים. גיל ההצטרפות הכי מוקדם, הוא 20. מתי גיל היציאה מהפוליסה? אצל מרבית החברות הביטוח, גיל היציאה הוא 70-75. אולם, ישנם חברות ביטוח שיאפשרו יציאה רק בגיל 80. התשלום על הפוליסה, משתנה לפי פרמטרים שונים:

הגיל-  ככל שגיל ההצטרפות מאוחר יותר, כך התשלום החודשי יהיה גבוה יותר.

מצב בריאותי- כאשר מבוטח מצטרף במצב בריאותי שאינו טוב, יהיה עליו לשלם יותר.

כאשר יש משכנתא- חובה לעשות ביטוח חיים. אולם, גם כאשר אין משכנתא, מוטב לעשות ביטוח חיים. הביטוח, מבטיח את עתיד המשפחה, ומבטיח סכום כסף במקרה של אובדן הכנסה.

למה כדאי להיעזר בעורך הדין דוד סער בשביל ביטוח חיים?

משום, שעורך הדין דוד סער, בקי בפוליסות השונות של ביטוחי חיים. דוד סער, יודע לאתר פוליסות אבודות, ולפדות את הכסף, ולהעבירו למוטבים. בנוסף, בקיא דוד סער בהשגת פיצויים מפוליסות שונות של ביטוחי מנהלים, או ביטוחי חיים פרטיים. כך, שאם קיבלתם נכות, או איבדתם יכולת הכנסה, צוות המשרד יסייע לכם מחברת הביטוח את המגיע לכם במסגרת "ביטוח חיים".

About: edenA


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *